Iurreta: auzo nagusia

Hizlariak: 63; Zintak: 63; Pasarteak: 215;
Transkribatutakoak: 24; Audioak: 14; Bideoak: 165

"Ciclista Duranguesa", Kas eta Fagor "Ciclista Duranguesa" elkartea aspaldi sortu zela dio Josek. Oraingo aldean baliabide eta laguntasun gutxiago zegoen garaian. Fagor taldean gehienak giputzak ziren, Kas-ekoak bizkaitarrak ziren bezala. Hainbat txirrindulariren izenak gogoratzen ditu, talde bietakoak.
Pasartea: "Ciclista Duranguesa", Kas eta Fagor
Hizlaria: Txintxurreta Garmendia, Jose

Hizlariak

#HizlariaZintakPasarteak
1 Agirrezabal Gallastegi, Victor (1921-2012) 0 0
2 Alberdi Astarloa, Jose Agustin (1922) 1 0
3 Alberdi Bikandi, Jose (1923) 0 0
4 Alberdi Gojenola, Juan (1909) 0 0
5 Aldekoa-Otalora, Anton Mari (1951) 1 5 Bideoaren ikonoa
6 Aldekoa-Otalora, Antonio (1912) 1 0
7 Aldekoa-Otalora Beitia, Marcos (1916) 0 0
8 Arrizabalaga, Mercedes 1 0
9 Arroitajauregi Gandiaga, Sabina (1916) 1 5 Transkripzioaren ikonoa
10 Arruabarrena Astorkia, Matilde (1923-2012) 0 0
11 Arruti Bikandi, Felix (1932) 1 10 Bideoaren ikonoa
12 Aurtenetxe Alberdi, Juan (1924) 0 0
13 Barrutia Iturriagagoitia, Cosme (1929) 0 0
14 Belar Etxaniz, Maria (1918) 1 4 Transkripzioaren ikonoa
15 Bereziartua Garmendia, Teodoro (1922) 2 0
16 Berrio Unzueta, Tiburcia (1912) 1 0
17 Berrojalbiz Erdoiza, Valentina (1905) 0 0
18 Bikandi Bereziartua, Miren (1925) 2 0
19 Bilbao Astorkia, Gregoria (1921) 1 3 Transkripzioaren ikonoa
20 Cedrun, Eugenia 1 0
21 Cedrun Otxandategi, Carmelo (1930) 1 33 Bideoaren ikonoa
22 Derteano Txintxurreta, Gabriel (1919) 2 3 Transkripzioaren ikonoa
23 Egiguren Bereziartua, Frantziska (1924-2018) 6 19
24 Elgezua Zabaleta, Jose (1918) 1 0
25 Erdoiza Jaio, Sebastian (1916-2014) 1 5 Bideoaren ikonoa
26 Erdoiza Uribarrena, Begoñe Andone (1920-2014) 1 11 Bideoaren ikonoa
27 Erzilla Narbaiza, Jose Domingo (1936) 0 0
28 Etxenagusia Ereñaga, Maria (1927) 3 2 Transkripzioaren ikonoa
29 Galarza, Frantziska 'Pantxi' (1922) 1 7 Bideoaren ikonoa
30 Galarza Uribeganekoa, Jesusa (1918) 1 0
31 Gallastegi Asategi, Maria Angeles (1920) 1 0
32 Gandarias, J.L 1 0
33 Gandiaga Rementeria, Jose Luis (1930) 2 0
34 Gorostiza, Candida (1921) 1 0
35 Gorroño Uribeganekoa, Gregorio 'Baxixa' (1918-2012) 3 2 Transkripzioaren ikonoa Audioaren ikonoa
36 Hizlari ezezaguna, IUR-007 1 0
37 Isasi-Isasmendi Gallastegi, Matilde 'Ezkerranekua' (1933) 1 0
38 Izarzugaza Etxebarria, Josepa (1920-2011) 2 0
39 Jaio, Leandro 1 0
40 Jaio, Segunda 1 0
41 Kintana, Josefa (1944) 1 0
42 Larrinaga Esturo, Agustin (1922) 1 0
43 Lauzirika, Natalia 1 0
44 Maiztegi Emaldia, Eugenia (1918) 0 0
45 Mardaras Aranzeta, Sabin (1923-2016) 1 0
46 Mardaras Sedrun, Kristina (1948) 2 34 Bideoaren ikonoa
47 Mendiolagarai Zenikaonandia, Julian (1912) 3 0
48 Mendiolagarai Zenikaonandia, Zipriano (1904) 1 0
49 Monasterio Alberdi, Pedro Mari (1921) 1 0
50 Otxandategi Bediaga, Sotera 1 0
51 Otzerinjauregi Iza, Mariluz (1950) 1 9 Bideoaren ikonoa
52 Santa Cruz Alzaga, Julian (1914-2011) 1 12 Transkripzioaren ikonoa Audioaren ikonoa
53 Sarrionandia Irastorza, Dolores (1930) 3 0
54 Totorikaguena Trebiño, Benita (1932) 1 12 Bideoaren ikonoa
55 Totorikaguena Trebiño, Karlos (1926) 1 12 Bideoaren ikonoa
56 Txintxurreta Garmendia, Jose 'Txintxu' (1929) 2 39 Bideoaren ikonoa
57 Txintxurreta Zarraoa, Maria (1908) 1 0
58 Zamakona Areitio, Rosario (1932) 1 7 Bideoaren ikonoa
59 Zamalloa Uranga, Felipa (1921) 1 0
60 Zenikaonaindia Otzerinjauregi, Hodei (1980) 1 9 Bideoaren ikonoa
61 Zenikaonaindia Otzerinjauregi, Jasone (1977) 1 9 Bideoaren ikonoa
62 Zuazo Murgoitio, Matilde 0 0
63 Zugazartaza Sagarna, Ezequiel (1929) 1 0
Gipuzkoako aldundia Kutxa Eusko Jaularitza Bizkaiko aldundia