Ermua: auzo nagusia

Hizlariak: 70; Zintak: 139; Pasarteak: 635;
Transkribatutakoak: 55; Audioak: 250; Bideoak: 350

Elizakoak eta errogatibak auzo eta baserrietan <p>Hiletetan 3 edo lau akolitok hartzen zuten parte. Auzoetara ere joan izan zen inoiz elizakoak eroatera eta errogatibak egitera. Armozua eta gailletak ematen zizkieten zenbait etxetan</p>
Pasartea: Elizakoak eta errogatibak auzo eta baserrietan
Hizlaria: Izarra Larrea, Fidel

Hizlariak

#HizlariaZintakPasarteak
1 Agirregomezkorta, Miren 3 30 Audioaren ikonoa
2 Agirregomezkorta Isasi-Isasmendi, Agurne 'Lomiño' (1926) 3 24 Audioaren ikonoa
3 Agirregomezkorta Isasi-Isasmendi, Agus 'Lomiño' (1920-2013) 4 53 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa Audioaren ikonoa
4 Agirregomezkorta Isasi-Isasmendi, Elbire 'Lomiño' (1928-2008) 3 24 Audioaren ikonoa
5 Agirregomezkorta Pradera, Jabier 'Palazionekua' (1931-2012) 1 0
6 Aiestaran Yarza, Alazne 'Orozkonekua' (1972) 1 0
7 Aldalur Astarloa, Irene 'Patakonia' (1918-2009) 2 31 Audioaren ikonoa
8 Amillategi Uzuriaga, Juan Isidro 'Zinko' (1920-2010) 1 8 Audioaren ikonoa
9 Ardanza Arrillaga, Candida (1908-2009) 1 0
10 Ardanza Ormaetxea, Dioni (1914-2005) 1 16 Audioaren ikonoa
11 Ardanza Ormaetxea, Jesusa (1928-2008) 4 24 Audioaren ikonoa
12 Areitio Agirregomezkorta, Emilio (1914-1996) 7 24 Audioaren ikonoa
13 Areitio Azpiri, Leonzia (1906-1989) 1 16 Audioaren ikonoa
14 Areitioaurtena Isasi-Isasmendi, Lucia 'Erromaretakua' (1925) 1 37 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
15 Areitioaurtena Isasi-Isasmendi, Miren 'Lanas' (1921-2003) 5 0
16 Areitioaurtena Zarraua, Elixeo (1915-2009) 1 0
17 Arrarte Gisasola, Joxe Inazio 'Arrarte IV' (1944) 1 0
18 Arrieta Agirregomezkorta, Mateo 'Betiondo' (1922-1993) 1 0
19 Arrizabalaga Lauzirika, Margarita (1928-2010) 1 0
20 Arrizabalaga Lauzirika, Maria Angeles (1926) 2 0
21 Astarloa Laka, Juan Domingo 'Betiondo' (1933-2015) 1 17 Audioaren ikonoa
22 Astarloa Laka, Miren 'Betiondo' (1935) 2 0
23 Bengoetxea Isasi-Isasmendi, Maria 'Txindurri' (1906-2006) 21 55 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa Audioaren ikonoa
24 Bilbao Aranburu, Esteban (1933) 1 0
25 Bilbao Aranburu, Pilar (1931) 1 0
26 Buruaga Solozabal, Juana (1920-2010) 1 0
27 Egia Agirrebeitia, Luisa 'San Antonio' (1921-2014) 5 41 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
28 Elejalde Narbaiza, Alberto 'Ixu' (1933-2015) 1 0
29 Elgea Argiarro, Iñaki 'Foterianekua' (1934) 1 0
30 Ermuko "Hartza Eguna" (1934) 1 0
31 Ermuko "Santa Ageda" abesbatza 1 0
32 González Solozabal, Estibalitz 'Plazakodendakua' (1963) 1 0
33 Gorosabel Egiazu, Margarita 'Txaleko' (1924) 2 0
34 Idigoras Arzuaga, Joseba Gotzon 'Pedratxa' (1923-2010) 15 29 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
35 Iturriagagoitia Mallagarai, Fede (1933) 2 42 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
36 Izagirre Agirregomezkorta, Arantza 'Lomiñokua' (1940) 1 0
37 Izagirre Aranburu, Antonio 'Antontxato' (1902-1995) 5 42 Audioaren ikonoa
38 Izagirre Garate, Lucre 'Eskolanekua' (1910-2002) 4 0
39 Izagirre Garate, Tomas 'Eskolanekua' (1918-2008) 4 24 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
40 Izarra Larrea, Fidel 'Izarranekua' (1926-2009) 1 30 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
41 Kareaga Unamuno, María Ignacia 'Txaletekua' (1918) 1 0
42 López Villalba, Jesús (1941) 1 0
43 Markina Kareaga, Bixente 'Abeletxe' (1916-2002) 1 0
44 Mugerza Buruaga, Gregorio 'Santuko' (1918-2005) 1 13 Audioaren ikonoa
45 Mugerza Mallabiabarrena, Bitore (1933) 1 0
46 Mugerza Mallabiabarrena, Felisa (1926-2007) 1 0
47 Narbaiza Zelaia, Justo (1924-1998) 1 0
48 Olaetxea Arriaga, Maria Esther (1931) 2 0
49 Olañeta Izagirre, Margarita 'Pedromarianekua' (1931) 1 0
50 Onandia Telleria, Inaxio 'Ermu' (1912-2002) 1 14 Audioaren ikonoa
51 Ormaetxea Arregi, Jesus 'Ureta' (1926-2016) 4 15 Audioaren ikonoa
52 Ormaetxea Atorrasagasti, Luis Mari 'Olaikorta' (1932-2012) 1 28 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
53 Ormaetxea Narbaiza, Antonia 'Txotxin' (1927) 1 30 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
54 Ostolaza Larrinaga, Edurne 'Arotzanekua' (1934-2010) 1 0
55 Solozabal Areitio, Alex (1936) 1 20 Transkripzioaren ikonoa
56 Suinaga Orbe, Amparo 'Matxin' (1917-2015) 1 0
57 Ugalde Iraogoitia, Felix (1934) 1 0
58 Urien Totorikaguena, Esperanza (1938) 2 0
59 Urreta Areitioaurtena, Inazio (1922-2012) 6 0
60 Urreta Suinaga, Maria Luisa 'Urretanekua' (1920-1999) 5 0
61 Urreta Unamuno, Juan (1923-2016) 1 25 Bideoaren ikonoa
62 Yarza, Mari Luz 2 0
63 Yarza Amillategi, Berta (1940) 1 0
64 Yarza Amillategi, Natividad (1935) 1 0
65 Yarza Amillategi, Zakarias 'Orozko' (1931-2004) 1 0
66 Yarza Areitio, Migel 'Bekorreta' (1925) 2 0
67 Zenarruzabeitia Gorritxategi, Maria Felisa 'Motxu' (1927) 2 0
68 Zendoia Ugarte, Joxe Mari (1922) 2 0
69 Zubizarreta Albizu, Alejandro (1931-2018) 1 0
70 Zubizarreta Garro, Pedro (1925-2010) 4 25 Transkripzioaren ikonoa Bideoaren ikonoa
Gipuzkoako aldundia Kutxa Eusko Jaularitza Bizkaiko aldundia